Op.Dr.Fatma Bilge Öğütçüoğlu kimdir?

Gebelik Oluşumu
15/10/2017
Yayınlar
16/10/2017

Op.Dr.Fatma Bilge Öğütçüoğlu kimdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Fatma Bilge Öğütçüoğlu 1983 Konya/Beyşehir doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimin orda tamamlamıştır.

2001-2007 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp fakültesinde tıp eğitimini almıştır.

2007-2008 tarihlerinde pratisyen olarak mecburi hizmetini Yüzbaşılar Sağlık Ocağı ve Gölcük 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda 112 hekimliği yapmıştır.

2008 Nisan Tus’u ile Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasına başlamıştır.

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2013 yılında Uzmanlık eğitimini tamamlayarak Operatör Doktor ünvanını almıştır.

2013-2017 yılları arasında Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi, Karamürsel Devlet Hastanesi ve Darıca Farabi Devlet Hastanesinde çalışmıtır.

2017-2022 tarihleri arasında Kocaeli Acıbadem Hastanesinde görev yapmıştır.

2021  tarihi itibari ile hastalarını kendi özel muayenehanesinde bakmakta amelliyatlarını anlaşmalı olduğu hastanelerde yapmaktadır. Gebze Anadolu Sağlık Merkezi (JOHNS HOPKINS MEDICINE ) Kocaeli Medicalpark Hastanesi, Kocaeli Akademi Hastanesi, Gölcük Medar Hastanesinde yapmaktadır.

Mesleki gelişimi açısından bir çok ulusal ve uluslararası kongreye katılım göstermiş. Bu kongrelerde poster sunumları yapmıştır. Hekimin Ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde birçok makalesi bulunmaktadır.

Normal gebelik takibi, riskli gebelik takibi, normal doğum, doğal doğum, sezeryan doğum, myom ameliyatları, yumurtalık kisti ameliyatları, tüplerin bağlanması, tüplerin açılması ameliyatları, laparoskopik ameliyatlar, histereskopik ameliyatlar, vajinismus tedavisi, genital estetik ameliyatlar hekimin ilgilendiği konular arasındadır.

Kadın sağlığına yönelik yapılması gerekenlerle ilgili, gebelik süreci hakkında ve ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bilgilendirme konferansları düzenlemektedir.
Sosyal medyadaki hesapları aracılığı ile de bir çok hastası ile iletişim kurup, sorulan sorulara cevap vermektedir. Konferansları hakkında duyurular yapıp, bilgilendirme mesajları da yayınlamaktadır.

Üye olduğu mesleki dernek ve kuruluşlar :

Türk Tabipler Birliği
Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği

 

WeCreativez WhatsApp Support
Anında Randevunuzu oluşturabilirsiniz...
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?